İŞTE YENİ DÜNYA REKORU !!!

Image via Riot Games

Bir League of Legends oyuncusu geçtiğimiz günlerde oyunda dünya rekoru kırdı. EUW sunucusunda oynayan rekortmen, Nunu ile tam 151 dakika içinde 700 defa ölerek dünya rekorunu kırmayı başardı.

Rekortmen oyuncunun dakikada ortalama 5 defa karşı rakibe öldüğünü küçük bir matematik hesabıyla görebilirsiniz.

League of Graphs

Screengrab via League of Graphs

Ölümler planlanmış olsa dahi rekorun bu kadar kısa sürede kırılması gerçekten etkileyici. Nunu daha çok ölebilmek için sadece W yeteneğini geliştirmiş ve hareket hızını arttıracak eşyaları oyun içi tercih etmiş.

Önceki ölüm rekoru 207 dakika içinde 686 defa ölen başka bir EUW oyuncusuydu. Her iki maçta da oyuncular özel oyun kurarak arkadaşlarıyla bu rekorları gerçekleştirdiler.

İşte bazı dünya rekorları

Profesyonel bir maçtaki bireysel alınan en fazla kill sayısı: 24

Marcus “Valkyrie” Ko Chin Siong, GPL 2015 Bahar turnuvasında bir maçta 24 kill skoru aldı ve ortalama olarak bu maçta her iki dakikada bir killden fazlasını aldı.

Profesyonel bir oyuncunun kariyerindeki toplam en çok kill sayısı: 3150

Popüler orta koridor oyuncu Rookie, kariyerinde 2013’ten 2020 Mart ayına kadar toplam 3150 kill aldı. 

En uzun profesyonel maç: 94:40

2018 LCK Spring Split sırasında seyirciler, Jin Air ve SK Telecom T1 arasında 94 dakikalık bir mücadeleye tanık oldu ve oyunda sadece toplam 24 kill çıktı.

En kısa profesyonel maç: 11:48 ⁠

2012 yılında Malezya KL Hunters ve Rus Armageddon arasındaki maç 11 dakika içinde bitti. KL Hunters’ın 19 kill skoru ve karşı takım üzerinde kurdukları müthiş baskı sonrası dayanamayan Armageddon takımı çok hızlı bir şekilde mağlup oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir